سال ۹۳ با همه فراز و نشیب هایش با ثبات و آرامش نسبی پشت سرگذاشته شد و سال ۹۴ را در شرایطی حساس تر و در جهانی پر التهاب تر از گذشته آغاز می کنیم .

بطور معمول همه انسان هایی که دل در گرو کشور دارند همانگونه که در دید و بازدید ها برای یکدیگر سالی سرشار از موفقیت و برکت آرزو می کردند ، دوست دارند کشور و همه مردم در سال جدید وضعیتی پر بار و سرشار از موفقیت داشته باشند .

بدون تردید کسب موفقیت در کشور نیازمند پیش بینی تحولات پیش رو و آمادگی برای مقابله با آن ها است .

مقام معظم رهبری بعنوان سکان دار نظام جمهوری اسلامی ایران و فرماندهی که اشراف بر امور داخلی و خارجی کشور دارد ، شرط این موفقیت را در پیام نوروزی خود در گرو همدلی و هم زبانی دولت و ملت دانستند.

تحلیگران تعابیر مختلفی از شاه کلید این پیام که همدلی و هم زبانی دولت و ملت بود داشتند که در این مقال نویسنده از منظر دیگری به این موضوع خواهد پرداخت که تحقق آن می تواند رمز موفقیت کشور و مردم در سال ۹۴ باشد .

سال ۹۴ را در شرایطی آغاز می کنیم که جهان و منطقه دستخوش تحولات جدیدی است ، آمریکا و روسیه دو قدرت جهانی و در کنار آن ها اروپا و روسیه در عرصه های مختلف سرگرم زور آزمایی هستند .

خاورمیانه گرفتار آشوب است ، جنگ و بحران در اشکال مختلف در سوریه ، عراق ، سرزمین های اشغالی ، افغانستان ، مصر ، لیبی ، عربستان ، یمن و …. در جریان است .

افکار عمومی جهان به ناکار آمدی سیاست خارجی آمریکا در مناطق مختلف جهان بویژه خاورمیانه پی برده است و بیش از همه هیات حاکمه آمریکایی پی برده که سیاست خارجی گذشته واشنگتن شکست خورده و قدرت های جدیدی در جهان و منطقه در حال ظهور است که درک و پذیرش آن برای آمریکایی ها بسیار دشوار است .

بدون شک موقعیت تاثیر گذار جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه ، کشور را به قدرت جدیدی در این منطقه مهم از جهان تبدیل کرده است که نشانه های فراوانی برای اثبات این موضوع عیان است که یکی از آن ها تلاش غرب به سرکردگی آمریکا برای نزدیکی به جمهوری اسلامی ایران در جریان مذاکرات هسته ای است .

برغم همه توطئه های دشمنان ، جمهوری اسلامی ایران با پشت سر گذاشتن گردنه های دشوار منطقه ای و جهانی امروز به قدرت برتر منطقه تبدیل شده است و نفوذ آن روز به روز در حال گسترش است که اکثر موافقان و حتی منتقدان به آن اذعان دارند.

قطعا تلاش نافرجام دشمن خارجی قادر نخواهد بود جلوی قدرت فزاینده و روز افزون جمهوری اسلامی ایران را سد کند و این روند ادامه خواهد یافت .

اما آنچه در این بین آفت توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود فشار ها و توطئه های خارجی نیست بلکه اختلافات داخلی و در راس آن افکار متناقضی است که در صورت تشدید    می تواند وحدت و یکپارچگی و نهایتا قدرت منطقه ای و جهانی کشور را تحت الشعاع قرار دهد و این همان منشاء عبارت کلیدی پیام نوروزی مقام معظم رهبری است که در صورت همدلی و هم زبانی دولت و ملت که منشاء آن فکر مشترک و فهم شرایط حساس کنونی است و در پی آن همراهی آحاد مختلف مردم با دولت است که می تواند قدرت و نفوذ ایران را تحکیم بخشد .

آنچه کشور در سال ۹۴ پیش رو دارد فشار دشمن برای ایجاد اختلاف و تفرقه داخلی است که در ۳۶ سال گذشته نیز همواره محور اصلی همه فعالیت های مخالفان خصوصا رسانه های غربی بوده است. دقیقا در نقطه مقابل آن وحدت و یکپارچگی فکری و رفتاری دولت و ملت قرار دارد که تحقق آن مستلزم برنامه ریزی و پیگیری مجدانه می باشد ، امیدوارم در سایه این وحدت و همدلی در سال ۹۴ شاهد کسب موفقیت های منطقه ای و جهانی بیشتری باشیم .