ahmad jeld2

کتاب ” پشت صحنه 101 رویداد ” نوشته احمد خادم المله خبرنگار قدیمی خبرگزاری جمهوری اسلامی منتشر و در کتابفروشی های سراسر کشور توزیع شد

نویسنده که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در اکثر رویداد های مهم ایران و سفر های خارجی خصوصا ماجرای 11 سپتامبر در نیویورک در کسوت خبرنگار و نویسنده حضور داشته است 101 دست نوشته مطبوعاتی خود را از بین هزاران دست نوشته ای که در رسانه های همگانی چاپ کرده است در قالب کتاب ” پشت صحنه 101 رویداد ” به رشته تحریر در آورده است .

نویسنده در کتاب خود منشاء و دلایل بروز 101 رویداد مهم سال های 93 و 94 ایران را مرور می کند و بر اساس تجارب خود راهکارهایی را برای رفع مشکل ارائه می کند .

خادم المله در مقدمه کتاب آورده است ، منشاء و دلایل بروز یک رویداد از خود رویداد مهمتر است و آن چیزی است که در بررسی رویداد ها کمتر به آن توجه می شود. این نکته ضعف کشور ما است که اخبار رویداد ها صرفا در رسانه های همگانی منتشر می شود و سپس دلایل بروز آن رویداد به بوته فراموشی سپرده می شود و به همین دلیل هرگز آیندگان از حوادث گذشته درس نمی گیرند .

آنچه در طول 30 سال فعالیت خبرنگاری و تهیه خبر و گزارش از هزاران خبر ذهن کنجکاو من را مشغول می کرد چرایی بروز رویداد ها بود که در این کتاب به برخی از آن ها اشاره شده است .

مطالب کتاب به رویداد های سال های 93 و 94 باز میگردد که ایران از نظر فشارهای خارجی در وضعیت مطلوبی قرار نداشته است .

این کتاب با 311 صفحه ، شمارگان 1050 نسخه و قیمت 14 هزار تومان توسط انتشارات اطلاعات منتشر شده است و در تمامی نمایندگی های فروش کتاب انتشارات روزنامه اطلاعات و برخی کتابفروشی های معتبر قابل دسترسی است .